Czym kierować się przy wyborze sukni ślubnej?

Wybór sukni ślubnej jest prostszy niż wybór partnera na całe życie. Tego jednego jesteśmy pewne i to zawsze powtarzamy Pannom Młodym odwiedzającym nasz Salon. Jednak później zaczynają się schody, ponieważ jest wiele rzeczy, o których powinna wiedzieć Klientka szukająca wymarzonej sukni, w której będzie prezentować się idealnie. Gotowa?

Jak wybrac suknię ślubną?

Osobowość

Tak, to jest pierwszy i najważniejszy punkt programu. Suknia ślubna musi pasować do charakteru i upodobań Panny Młodej. Jeśli jesteś tradycjonalistką, szanse na to, że będziesz się dobrze czuła w ultranowoczesnej sukni, są niewielkie. I odwrotnie, jeśli z pasją śledzisz najnowsze trendy i to jest Twoim głównym wyznacznikiem, nie wybieraj najbezpieczniejszej opcji. Dla Panien Młodych ceniących sobie romantyzm polecamy zwiewne materiały, subtelne koronki i wygodne fasony. Przyszłe Żony lubujące się w klasyce świetnie odnajdą się w sukniach z dekoltami w kształcie serca, spódnicach o kroju litery A i ponadczasowych materiałach.

Figura

Druga najważniejsza rzecz – dobór fasonu sukni ślubnej do typu sylwetki. W tym miejscu należy podkreślić, że to nieprawda, że niska i drobna Panna Młoda musi jak ogień wystrzegać się rybki, a Narzeczona o pełniejszych kształtach nie może iść do ślubu w księżniczce. Jeśli tylko poszczególne elementy (kształt dekoltu, linia talii, zdobienia, miejsce, w którym spódnica będzie się zwężać lub poszerzać et cetera) będą odpowiednio dopasowane, prawdopodobnie – bo jednak nie zawsze się tak zdarza – uda się dobrać suknię w upatrzonym przez Ciebie fasonie. Chcesz dobrej rady? Zaufaj doświadczonemu personelowi Salonu Sukien Ślubnych Bella Rossa. Dołożymy wszelkich starań, by pomóc Ci urzeczywistnić marzenia i jednocześnie sprawić, byś wyglądała jak najkorzystniej.

Kolor

Nie każdej Pannie Młodej pasuje śnieżna biel. I nie ma w tym nic złego, szczególnie, że obecnie na rynku królują takie odcienie, jak ecru, nude, pudrowe róże, kremy i wiele, wiele innych. Przymierzaj, dobieraj, dopasowuj kolor sukni do Twojego typu urody i charakteru uroczystości. Bo możesz!

Jak dobrac suknię ślubną?

Styl wesela

Jak można było przeczytać w poprzednim wpisie, styl wesela jest bardzo ważny. To trzeci aspekt, którym powinna kierować się Panna Młoda. Jeśli Twoje przyjęcie weselne będzie w stylu retro, nie decyduj się na nowoczesną suknię ślubną, postaw raczej na coś romantycznego, vintage bądź boho. I przeciwnie, jeżeli będzie dominować chłodna elegancja, weź pod uwagę jedwabne syrenki, ponadczasową satynę w bądź ekskluzywne mikado.

Pora roku

Nie będzie to wielkim odkryciem, że warunki pogodowe wpływają na wybór sukni. Paradoksalnie jest tak, że zazwyczaj jesienne i zimowe Panny Młode wybierają suknie ślubne latem, a wiosenne i letnie – zimą. Zawsze przypominamy o tym, że w dniu ślubu temperatura będzie inna niż wtedy, gdy pojawia się u nas Narzeczona w potrzebie. Czym więc się kierować? Zdrowym rozsądkiem. Jeśli Twoje wesele jest zaplanowane na miesiące letnie, termometr może wskazać nawet ponad 40 stopni. Będziesz chciała czuć się komfortowo, więc postaw na mniej warstw, przewiewniejsze tkaniny i odpowiednią długość rękawa. Podobnie zimą ryzykownie jest decydować się na kilkumetrowy tren, który przy niesprzyjającej aurze może po prostu zabrudzić się, nim zdołasz dotrzeć na miejsce ceremonii.

Pan Młody

Dokładnie tak – Pan Młody. Również i jego postura i wzrost mają wpływ na to, jaką suknię ślubną powinna wybrać jego przyszła Małżonka. Wspomnij o tym, gdy będziesz dobierać fason! Dobrze, byście w dniu ślubu wyglądali spójnie.

Masz więcej pytań? Zapraszamy do naszego Salonu Sukien Ślubnych Bella Rossa mieszczącego się przy ul. Długiej 34 w Krakowie!

BSM