O czym należy pamietać podczas organizacji ślubu?

Wielki dzień. Ten wymarzony, który planowałaś od lat albo o którym starałaś się dotąd nie myśleć, bojąc się ogromu przygotowań. Niezależnie od tego, do której kategorii Narzeczonych pasujesz, jest kilka rzeczy, o których na pewno nie możesz zapomnieć!

Jak wybrac suknię ślubną?

Rozesłanie zaproszeń do wszystkich gości z listy

Brzmi banalnie, prawda? Jednak często okazuje się, że a to zaproszenie zaginęło, a to zapomnieliście o jakiejś kluczowej osobie, a to dawno niewidziany członek rodziny oznajmia, że zrobi wszystko, by pojawić się na Waszym ślubie… Rada? Zróbcie listę gości i odłóżcie ją. Po kilku dniach ją zrewidujcie. Wyślijcie zaproszenia do osób pojawiających się w spisie i upewnijcie się telefonicznie, że dotarły na miejsce – szczególnie, jeśli z jakiegoś powodu nie dacie rady dostarczyć ich osobiście. W czasach, gdy wszyscy jesteśmy zabiegani, a Panny Młode pracują, studiują (nierzadko jednocześnie) albo zajmują się potomstwem, to coraz popularniejsze rozwiązanie. Ale uważajcie – dla niektórych niedostarczenie zaproszenia w czasie spotkania twarzą w twarz stanowi ogromny afront. Lepiej wybadać teren!

Zamówienie sukni ślubnej

Kolejny banał. Tymczasem życie pokazuje, że zdarzają się Panny Młode, które w ferworze przygotowań zapomniały zamówić suknię ślubną! Najlepszy termin na wybór sukni to na około 6 miesięcy przed planowaną datą zaślubin. Na 3 miesiące wcześniej bije już dzwonek ostrzegawczy. Poniżej 2 miesięcy większość salonów rzadko decyduje się przyjąć zamówienie. Jednak w Salonie Sukien Ślubnych Bella Rossa już niejednokrotnie sprostaliśmy podobnym (albo i większym!) wyzwaniom, więc jeśli to właśnie Ty jesteś ową Panną Młodą – zadzwoń czym prędzej i umów się na konsultację!

Ustalenie dokładnego menu (z uwzględnieniem podawanego alkoholu)

Macie z narzeczonym takie same smaki – świetnie! Jednak o ile ślub jest dla Pary Młodej, o tyle przyjmuje się, że wesele jest dla gości. Z tego względu wiele osób decyduje się na zaproszenie na przedweselną degustację paru bliskich osób – rodziców, rodzeństwa albo najlepszych przyjaciół. Dzięki temu kompozycja dań może okazać się bardziej otwarta na gusta zaproszonych gości. Jeśli dodatkowo to Wy odpowiadacie za alkohol, jaki prawdopodobnie pojawi się na stole, warto wcześniej ustalić, jakie wino zostanie podane do danego posiłku. Coraz więcej par wybiera alkohole z polskich winnic, które często oferują wysokiej jakości produkty. Niezmienną popularnością cieszą się także wina z Francji i Chile. Jeśli więc zależy Wam na tym, by alkohol współgrał z jadłospisem, warto zasięgnąć rady odnośnie do tego, który szczep pasuje do określonego dania.

Jak wybrac suknię ślubną?

Prezenty dla rodziców

Przyjęło się, że Para Młoda dziękuje rodzicom za wychowanie i pomoc w organizacji ślubu. W końcu bez Waszych rodziców nie bylibyście tymi samymi osobami, prawda? W internecie można znaleźć wiele interesujących opcji: od powszechnie wręczanych kwiatów, poprzez personalizowane prezenty związane z hobby matki i ojca oraz własnoręcznie wykonane podarunki, po vouchery na pobyt w ekskluzywnym SPA czy wymarzone wakacje. To, na co się zdecydujecie, zależy tylko od Waszej wyobraźni i Waszego budżetu!

Przybory niezbędne w dniu ślubu

Tak, tak. Makijaż, fryzura, suknia – wszystko jest! Jednak mądry człowiek zawsze jest przezorny, dlatego zawsze należy mieć przy sobie kilka absolutnie niezbędnych rzeczy. Na pierwszym miejscu jest zestaw do szycia. Historia z życia wzięta: po ślubie, w drodze do restauracji, zestresowany Pan Młody usiadł na spódnicy Panny Młodej, która chwilę później poderwała się gwałtownie. W efekcie w ruch poszła igła z nitką – na szczęście kilka minut później nie było już śladu po rozerwanym szwie. Kolejne są przybory higieniczne: środki higieny osobistej, kosmetyki (nawet najlepszy makijaż nie wytrzyma próby, gdy w tańcu partner zahaczy rękawem o Twoją skroń), grzebień i szczotka (istotne zwłaszcza przy rozpuszczonych włosach!), a także leki przeciwbólowe oraz te, które przyjmujecie na stałe. Następne będzie wygodne obuwie na zmianę. Może okazać się, że Twoje buty były strzałem w dziesiątkę i nie będziesz chciała ich zdejmować. Jeżeli jednak zaistnieje taka potrzeba, dobrze mieć w torbie coś na zapas. Taniec na bosaka może być wygodny, ale po wielogodzinnej zabawie na parkiecie mogą pojawić się ostre przedmioty: szkło (z rozbitej szklanki), żwir (z alejek wokół hotelu), zgubiona przez kogoś przypinka do mankietu itd.

Każda Para przed własnym ślubem dokładnie przygląda się zaślubinom innych. Z pewnością więc znajdzie się coś jeszcze, o czym warto pamiętać, a co będzie związane ze ślubną przygodą Waszych przyjaciół! Możecie wprost pytać znajomych, czego im zabrakło albo co ich zaskoczyło w ich wielkim dniu. Rozmawiajcie o tym, przywołujcie wspomnienia, radujcie się ich małżeńskim szczęściem, lecz przede wszystkim… pamiętajcie dokładnie, co trzeba zrobić, by takich niespodzianek uniknąć!

BSM