Jak poznać, że to już…?

Dziś opowiemy w kilku słowach, po czym poznać, że nadszedł już moment, w którym należy rozpocząć poszukiwania sukni ślubnej.

Pierwszy znak

Stało się! Pierścionek dumnie błyszczy na Twoim palcu, a Ty możesz pochwalić się całemu światu, że wkrótce zostaniesz żoną człowieka, którego kochasz. Zaczynasz śledzić ślubne trendy, podglądasz na ślubach koleżanek, co Ci się podoba, a co nie, intensywnie myślisz, jak ma wyglądać najpiękniejszy dzień życia Twojego i Twojego narzeczonego. Wizja Waszego ślubu zaczyna kiełkować.

Drugi znak

Ustalacie datę. Jeśli ślub ma się odbyć za więcej niż rok, macie dużo czasu na przygotowania. Jeśli termin jest krótszy niż 12 miesięcy, warto sporządzić dokładny terminarz zadań. Organizacja ślubu i wesela to często pierwszy tak poważny sprawdzian dla związku, dlatego warto podejść do wszystkiego w odpowiedni sposób. Na spokojnie i dbając o właściwą komunikację. Liczcie się z tym, że czasem trzeba będzie iść na ustępstwa i wypracować kompromisy, które usatysfakcjonują obie strony. Starajcie się, by wszystko było jak najmniej stresujące i w całym ślubnym szaleństwie nie zapominajcie dbać o Waszą relację.

Trzeci znak

Do ślubu pozostaje 7-6 miesięcy. To jest moment, w którym na poważnie powinnaś zastanowić się, jaka suknia będzie pasować do pory roku i klimatu wesela. Możesz wybrać się do salonu, by obejrzeć i przymierzyć wybrane modele, nawet, jeśli nie do końca wiesz, jak chciałabyś wyglądać w dniu ślubu. Często zdarza się, że podoba nam się coś na zdjęciu, ale na naszej sylwetce – już niekoniecznie. Dlatego warto wziąć pod uwagę więcej niż jeden styl czy krój sukni ślubnej i znaleźć to, co najlepiej będzie pasować do konkretnej osoby. Dla wielu Panien Młodych zbawienne okazują się rady doświadczonych konsultantek ślubnych, które nieraz we wręcz magiczny sposób potrafią znaleźć Tę Jedyną Suknię Ślubną.

Czwarty znak

Do dnia, w którym będziecie celebrować Waszą miłość i publicznie ogłosicie wzajemne oddanie pozostało tylko 6-5 miesięcy. To najlepszy czas na podjęcie decyzji dotyczącej sukni ślubnej. Nie jesteś jeszcze bardzo zestresowana, masz już jasną wizję ślubu i wesela, prawdopodobnie przejrzałaś setki stron dotyczących mody ślubnej i przymierzyłaś kilka modeli (jeśli nie – nie szkodzi, uwierz nam, nadrobisz to!). Co daje zamówienie sukni z takim wyprzedzeniem? Przede wszystkim miejsce w terminarzu, co oznacza, że znajdzie się odpowiednie miejsce i czas na to, by uszyć Twoją suknię ślubną. Ze względów gospodarczych i geopolitycznych taki termin jest obecnie najbezpieczniejszy.

Piąty znak

Nie wybrałaś dotąd sukni, a ślub już za 3-4 miesiące? To ostatni dzwonek, by ruszyć do salonu i podjąć ostateczną decyzję. W wyjątkowych sytuacjach termin może być krótszy – nasza firma zawsze dba o to, by mieć w zanadrzu kilka wolnych miejsc do wykonania zadań specjalnych – jednak nie polecamy czekać na ostatnią chwilę.

Pora roku zmienną jest

Jeśli masz zostać letnią Panną Młodą, prawdopodobnie na poszukiwanie sukni ślubnej udasz się zimą albo bardzo wczesną wiosną. I odwrotnie, zimowe Panny Młode dokonują wyborów latem i wczesną jesienią, kiedy pogoda wciąż nas rozpieszcza. Co to oznacza w praktyce? Otóż to, że często zapominamy, że pora roku będzie inna niż w dniu, w którym zamówiłyśmy ślubną kreację! W takiej sytuacji warto posłuchać głosu rozsądku – płynącego od konsultantek – szczególnie w kwestii okryć, rękawów i dodatków.

No dobrze, a co z modą?

Nie ukrywamy, że moda ślubna nie zmienia się tak szybko, jak codzienna. Nie oznacza to, że nie pojawiają się w niej nowe rozwiązania krawieckie, nowe wzory koronek czy dodatki będące na topie w danym sezonie. Trzeba o tym pamiętać, gdy postanawiamy udać się na poszukiwania sukni. W wyjątkowych przypadkach, na przykład, gdy Panna Młoda na co dzień mieszka za granicą, ale suknię chce zamówić w Polsce, zamówienie kreacji z dużym wyprzedzeniem jest dobrym posunięciem. Jednak przeważnie najlepiej jest przyjść właśnie na pół roku przed ślubem. Organizacja wesela obejmuje tyle różnych kwestii, że naprawdę warto wszystko odpowiednio rozplanować.

Zapowiedź nowej kolekcji

Otrzymujemy wiele zapytań kierowanych od Panien Młodych biorących ślub w przyszłym roku, szczególnie w jego drugiej połowie. Odpowiadamy na Wasze potrzeby, trzymamy rękę na pulsie i zapewniamy: to jeszcze nie jest ten czas. Jeśli Wasz ślub ma się odbyć wiosną 2023 albo później, z mierzeniem i zamówieniem sukni ślubnej warto poczekać do jesieni. Szczególnie, że właśnie wtedy pojawi się nasza najnowsza kolekcja, która będzie zgodna ze światowymi trendami w modzie ślubnej.

Pssst! Nie mów nikomu, ale również jesienią pojawi się u nas wyprzedaż wybranych modeli sukien ślubnych! Może wśród nich jest Twoja kreacja…?

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

BSM